This website requires JavaScript.
  1. ČVUT
  2. ČZU
  3. VŠE
  4. Mentoři

České vysoké učení technické

ČVUT se zabývá mnoha tématy v oblasti techniky, ze kterých stále větší počet vede ke spolupráci mezi jednotlivými disciplínami. Jedním z nejvýznamnějších je doprava. Dochází k realizaci různých výzkumných a vývojových projektů, jelikož témata moderní mobility jsou v rámci univerzity řešena již více než deset let.

Projekt Uniqway tak ideálně zapadá do schématu jejich aktivit. Nabízí studentům praktické uplatnění znalostí získaných během studia, neboť veškerý hardware a software vyvíjejí právě sami studenti.

Systém vyvinutý na ČVUT umožňuje sbírat a analyzovat velké množství dat, neboť jedním z cílů u služby Uniqway je porozumění technickému pozadí řízení vozidel, zvláště u začínajících řidičů, ke kterým studenti univerzit bezpochyby patří.

Hardware

Ján Tomlain
Profík přes elektroniku
Na projektu Uniqway intenzivně pracuji od jeho samého počátku. V úvodních fázích jsem se věnoval technickým vizím systému a jeho možným směrováním. V poslední době intenzivně pracujeme v rámci HW skupiny technického týmu na modulech systému pro vozidla. Jsem hlavním návrhářem elektroniky a programového vybavení zařízení pro Uniqway.
Ondrej Tereň
Vizionář vozidel
Na projektu Uniqway pracujeme od roku 2016. Mojí úlohou je kooperovat v rámci hardwarového týmu na vývoji, výrobě a montáži elektronických modulů pro vozidla umožňujících jim začlenění do systému Uniqway. Ve volném čase se věnuji cyklistice a motorovému létání.

Software

Marko Šidlovský
Koordinátor projektu
V projektu Uniqway jsem vyrůstal v technickém týmu, kde dodnes navrhuji a implementuji webovou správcovskou aplikaci. Aktuálně jsem na pozici studentského CEO, většinu času trávím koordinací spolupráce mezi všemi týmy. Uniqway mi dalo hodně, hlavně profesní zkušenosti, odborné znalosti a partu kamarádů.
Richard Vachula
Správce backendu
Stál jsem u zrodu Uniqway a spolu s dalšími členy týmu jsme přetavili ideu do podoby funkčního systému. Vyvíjím zejména jeho backendovou část a současně zodpovídám za práci našeho technického týmu.
Filip Ravas
Správce backendu
V prvních fázích projektu jsem zodpovídal za infrastrukturu a vývoj mobilní aplikace. Tu jsem přenechal novým členům a kromě infrastruktury se soustředím na backend naší služby.
Václav Švec
Vývojář backendu
K Uniqway týmu jsem se připojil na jaře v roce 2018. Pomáhám s vývojem backendu. Díky Uniqway jsem se naučil spoustu nových věcí, které často využívám i ve škole. V týmu jsem poznal partu skvělých lidí.
Michal Černý
Vývojář iOS aplikace
V Uniqway týmu jsem zodpovědný za vývoj iOS aplikace. Pro jablečná zařízení vyvíjím již delší dobu a jsem rád, že mohu své znalosti uplatnit právě v tomhle skvělém a unikátním projektu.
Jakub Jun
Vývojář webového frontendu
K Uniqway jsem se připojil na začátku roku 2019, jsem tedy naprostý nováček. Na starosti mám programování tváře webu Uniqway.cz. Mezi mé koníčky patří fitness a rekreační volejbal s přáteli.
Rostislav Osvald
Vývojář Android aplikace
Součástí Uniqway jsem se stal na konci léta 2018. Jsem zapojen do vývoje Android aplikace, což mi nejen přináší osobní i profesní růst, ale také mě velmi baví. Uniqway je pro mě zajímavý projekt s ještě zajímavějšími lidmi.
Štěpán Severa
Vývojář backendu
K Uniqway jsem se připojil v létě 2018 a od té doby se podílím na vývoji Android aplikace. V současné době se převážně věnuji vývoji backendu a také tvorbě klientské webové aplikace. Ve volném čase se věnuji cyklistice a lukostřelbě.
Nikita Bondarev
Vývojář Backendu
V Uniqway se zabývám softwarovou, zejména backendovou, částí. Připojil jsem se k projektu ne tak dávno, hned po prvním ročníku vysoké školy, a doufám, že můj přínos pro něj bude stejně velký, jako je přínos projektu pro mě.

Design

Filip Hámek
Designér
V Uniqway pracuji jako designér. Náš tým připravil grafiku a vizuální identitu webových stránek a mobilní aplikace Uniqway. Navrhli jsme také reklamní předměty. Tvorba grafiky k novým a neokoukaným start-upům mě baví a Uniqway mi přesně toto umožňuje.
David Ondroušek
Designér
Do projektu Uniqway jsem se zapojil rok po spuštění služby. A za tu dobu jsem poznal partu super lidí, naučil se hodně nových věcí a zjistil, jak to v praxi vlastně chodí. Jsem součástí týmu designérů, kde pracuji převážně na vzhledu mobilní aplikace a webových stránek. Také se podílím na grafice pro marketing.

Alumni

Marek Horáček
Designér
Uniqway vizuální identita prošla dlouhým vývojem, během kterého jsme vytvořili unikátní brand. Moje práce se promítala ve vytvořené značce až po UX/UI design. V myšlence carsharingu vidím velký potenciál a do budoucna bych chtěl dál rozvíjet dnešní novou etapu transportu.

Chtěl bych vědět více:

Kontakty

Infolinka 24/7: +420 222 266 244

Adresy registračních míst

Registruj se online!

ŠKODA AUTO DigiLab s.r.o.

Naším cílem je vyvinout zcela nové řešení mobility pro naše zákazníky. Vytváříme a rozvíjíme nápady, testujeme je a přetváříme v zákaznicky orientované produkty a služby velice rychle, abychom umožnili novou éru mobility již dnes – takovou, ve které je mobilita snadná, bezpečná, efektivnější a pohodlná.

Adresa:

Jankovcova 1603/47a
170 00 Praha 7
Czech Republic
Službu provozuje ŠKODA AUTO DigiLab s.r.o.,
Jankovcova 1603/47a, Holešovice, 170 00 Praha 7,
IČO: 05976359, DIČ: CZ05976359